Kije do finezyjnego łowienia

Wędzisko do finezyjnego łowienia dla wymagających - Savage Gear Custom UL

Rodzina wędzisk Savage Gear Custom rozszerzona została w aktualnym sezonie o kolejne modele. Do „tali” wskakują dwa modele wędzisk przeznaczonych do delikatnego łowienia. Kij o ciężarze wyrzutu 2-7g i długości 6,6’ 198 cm, oraz model 3-10g o długości 7,3’ 221 cm.

Blank z mat węglowych renomowanego, japońskiego producenta – Toray, w opisywanych wędziskach został dobrany bardzo profesjonalnie. Świadczy o tym sposób ładowania się szczytu kija podczas wyrzutu przynęty o gramaturze w okolicach dolnej wartości c.w a także imponująca, głęboka krzywa ugięcia wędziska podczas obciążenia. W całokształcie daje to gwarancję na utrzymanie ryb podczas agresywnego holu. Sprężystość blanku klasyfikuje te modele w przedziale akcji fast, z wyczuwalnym sporym zapasem mocy w części dolnej blanku. Rozstaw przelotek, jak również ich wielkości można określić przymiotnikiem – finezyjne, co w rezultacie znacznie obniża wagę tych kijów. Uchwyt Fuji TVSTS rewelacyjnie leży w dłoni i daje poczucie pewności chwytu. Długość dolnika jest bardzo dobrze dobrana, a zarazem jest on lekki, dzięki wykorzystaniu dzielonych gripów – tzw. Japan style. Takie rozwiązanie sprawdza się w najtrudniejszych technicznie sytuacjach, pozwalając wędkarzowi wygodnie wykonywać wymagające rzuty lekkimi przynętami. Przelotki Coil Control w opisywanych modelach to gwarancja precyzji rzutów – mają one niebagatelny wpływ na wzrost celności i odległości na jakie możemy posyłać lekkie wabiki. Nie trzeba nikomu tłumaczyć jak wielkie ma to znaczenie w w najtrudniejszych warunkach jak deszcz, czy wiatr.

Opisywane modele wędzisk sprawdzą się nawet przy łowieniu energicznych okoni oraz pstrągów, w okresie szczytu ich formy fizycznej i agresywności walki, czyli latem. Kije te obsłużą wszelkiego rodzaju przynęty: woblery, obrotówki, gumy zbrojone w główki jig – ważnym jest, aby przestrzegać ograniczenia ciężaru wyrzutu dla danego modelu.