Wędziska XLNT3

Wszystko wokół nas z czasem powszednieje. Nawet najwspanialsze rzeczy, po kilku latach stają się po prostu normalne, codzienne.

Taki los spotkał także nasze wędziska serii XLNT, których druga generacja doczekała się całkowicie nowej odsłony. Czy musieliśmy to zrobić? Nie, wędziskom XLNT2 niczego nie brakuje, ale mogliśmy i zrobiliśmy to. Bo nie boimy się dotykać świętości i staramy się by nasze produkty były coraz lepsze!

XLNT3 to kompletna oferta wędzisk do łowienia przynętami sztucznymi. Gwarantują one doskonałe wyczucie, wyważenie i design. Zostały zbudowane na zaawansowanych blankach z włókien Toray Carbon i uzbrojone są w przelotki SiN Coil Control, co wydatnie przekłada się na wzrost precyzji i dystansu wyrzutów. W mocniejszych modelach przelotki startowe są dwustopkowe, co zwiększa wytrzymałość wędziska. Najwyższą wydajność i bezpieczeństwo zapewniają uchwyty z materiału TPE oraz mocowanie kołowrotka Alien Lock Down R/S. Tu również mocniejsze modele i kije castingowe posiadają zdwojony pierścień mocujący.

Akcja zarówno spinningów, jak i castingów jest bardzo szybka z wyczuwalnym zapasem mocy. Wszystkie modele są dwuskładowe. Spinningi są dostępne w długościach od 213cm, poprzez 243cm, do 251cm, łącznie 10 wersji. Ich ciężary wyrzutu są dostosowane do wymagań polskich wędkarzy, zaczynają się od 2-10g i wzrastają do 150g. Kije do obsługi multiplikatorów niskoprofilowych dostępne są w długościach 213cm i 251cm, jest ich łącznie 5 wersji. Ciężar wyrzutu dla tej opcji wynosi do 12-45g do 150g.

Dodatkiem do powyższej oferty są kije serii XLNT3 Roadrunner, czyli czteroskładowe wędziska typu travel. Tu także króluje szybka akcja i ekskluzywne zbrojenie. Seria składa się z 3 spinningów i 2 kijów pod multiplikator niskoprofilowy. Spinningi występują w długości 213cm o ciężarze wyrzutu: 5-18g i 10-40g, oraz dłuższy model mierzący 243cm o wyrzucie 20-80g. Oba castingi mierzą 213cm, a ich ciężar wyrzutu to: 20-70g i do 100g. Najważniejszym atutem jest tutaj długość transportowa mieszcząca się w przedziale od 62cm do 73cm.

https://www.youtube.com/watch?v=QRB4l9FQLt8